برگزاری همایش بین‌المللی TOD سال ۲۰۱۹ در یزد

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد تشریح کرد:

قطار حومه‌ای، مؤثر بر حمل‌ونقل شهری استان یزد

وی مهمترین اقدام اداره کل راه و شهرسازی استان یزد در حوزه راهداری را ابلاغ شورای هماهنگی راه و شهرسازی دانست و گفت: برای بخش‌های مختلفی که با وزارت راه و شهرسازی مرتبط هستند با مدیریت اداره کل راه و شهرسازی، شورای هماهنگی تشکیل شده که بتوانند پروژه‌ها را هرچه بهتر پیگیری کنند و امیدواریم این شورا هماهنگ‌کننده و تسهیل‌کننده کارها باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد بیان کرد: در حوزه حمل‌ونقل یکی از پروژه‌های بزرگ و مهم، قطار حومه شهری است که خوشبختانه سایر بخش‌های مرتبط با این موضوع به وحدت کلام رسیدند که قطار حومه‌ای یکی از نیازهای استان است و می‌تواند نقش مؤثری در حمل‌ونقل شهری داشته باشد.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های استان در حوزه حمل‌ونقل، برنامه حمل‌ونقل ترکیبی است، تصریح کرد: امیدواریم با پیگیری‌ها و هماهنگی‌های انجام‌شده این برنامه به نتیجه برسد زیرا یکی از مهمترین پروژه‌هایی است که می‌تواند در مقیاس کلان به استان یزد کمک کند.

نقصان محمدی یادآور شد: حمل‌ونقل ترکیبی امروز در جهان مورد توجه قرار گرفته به طوری که همایش بین‌المللی TOD با عنوان NEXT Stations در سال ۲۰۱۹ با تأکید بر توسعه شهری مبتنی بر حمل‌ونقل ترکیبی در استان یزد برگزار خواهد شد.

منبع: پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*